Nasze projekty

Polish Docs

projekt został zainicjowany w 2007 roku podczas targów filmowych Sunny Side of the Docs w La Rochelle (Francja). Głównym celem POLISH DOCS jest promocja polskich filmów dokumentalnych za granicą.

Polish Shorts

Głównym celem POLISH SHORTS jest promocja polskich filmów krótkometrażowych (fabuł, animacji, dokumentów) za granicą.

Polish Animations

to projekt zainicjowany w czerwcu 2010 roku podczas targów MIFA odbywających się równolegle do Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy. Głównym celem POLISH ANIMATIONS jest promocja polskich filmów animowanych za granicą.

Focus on Poland

„Focus on Poland” to anglojęzyczny magazyn wydawany przez Krakowską Fundację Filmową jako część projektów Polish Docs, Polish Shorts i Polish Animations, a jego celem jest zaprezentowanie najciekawszych twórców, tematów i zjawisk w polskim filmie dokumentalnym, animowanym i krótkometrażowym. Zazwyczaj magazyn objeżdża cały świat i jest dostępny dla branży i publiczności na najważniejszych międzynarodowych festiwalach i wydarzeniach filmowych. W tym roku, ze względu na pandemię, dostępny jest wyłącznie online.
W najnowszym numerze znaleźć można wywiady z twórcami, recenzje filmów, informacje o projektach w produkcji i ostatnich międzynarodowych premierach oraz katalogi filmów wyprodukowanych w 2020 roku. Zapraszamy też do nowego działu „Focus on Poland Talks”, gdzie można obejrzeć krótkie rozmowy z reżyserami i reżyserkami filmów animowanych i dokumentalnych.
„Focus on Poland” wydawany jest dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.