KWIEKULIK

Film początkowo miał opowiadać o Zofii Kulik – artystce, rzeźbiarce, performerce. Tak się jednak złożyło, że akurat wtedy pracowała nad archiwum swojej grupy twórczej. I dzięki temu oglądamy portret jednej z najciekawszych polskich formacji artystycznych – KwieKulik. Zofia Kulik i Przemysław Kwiek byli parą w życiu i w pracy. Film pokazuje ich burzliwe życie i wspólne projekty, a także rejestruje przygotowania do nowej wystawy.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

  • Gatunek: Dokumentalny
  • Kraj produkcji: Polska
  • Czas trwania: 48
  • Rok produkcji: 2011

Reżyseria: Anna Zakrzewska, Joanna Turowicz

Scenariusz: Anna Zakrzewska, Joanna Turowicz

Zdjęcia: Kacper Lisowski, Patryk Jordanowicz

Muzyka: Tomasz Gwiciński

Montaż: Anna Dymek

Produkcja: Centrala

O reżyserach:

Anna Zakrzewska

Anna Zakrzewska

Urodziła się w 1976 roku. Studiowała Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne oraz historię
sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Telewizją Polską, od 2005 z TVP Kultura, gdzie specjalizuje się w reportażach o sztuce współczesnej.

Filmografia:

2015 – Mirosław Bałka: Nerw. Konstrukcja

2011 – Kwiekulik

Joanna Turowicz

Joanna Turowicz

Reżyserka filmów dokumentalnych, scenarzystka, krytyczka sztuki, kuratorka. Urodziła się w 1974 roku.
Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2005 roku współpracuje z TVP Kultura, m.in. jako autorka reportaży o sztuce współczesnej i redaktorka programów.

Na festiwalach:

11th Era New Horizons International Film Festival, Poland, 2011 (pokaz)

20. European Film Festival for Documentaries dokumentART, Germany/Poland, 2011 (konkurs)

Dortmund|Cologne International Women's Film Festival, 2012 (pokaz)