ANIM: „ACID RAIN” Z NOMINACJĄ BEST OF THE YEAR VIMEO!

Reprezentowany przez KFF Sales&Promotion film Tomka Popakula znalazł się w prestiżowym gronie 10 nominowanych animacji z całego świata, które mają szansę zdobyć tytuł Best of the Year Vimeo. Rozdanie nagród odbędzie się już 11 stycznia w Nowym Jorku.

Spośród wielomilionowej wideoteki platformy Vimeo wybrano zaledwie kilka tytułów, które mają szansę na zdobycie tytułu najlepszego filmu ostatnich 12 miesięcy. Kuratorzy Vimeo Festival&Awards mieli bardzo trudne zadanie wyłonienia zaledwie kilku produkcji, które trafiły do 10 finałowych kategorii. W jednej z nich znalazł się również polski film.

„Acid Rain” Tomka Popakula został uznany jedną z 10 najlepszych animacji mijającego roku. Akcja nominowanego filmu rozgrywa się gdzieś w Europie Wschodniej. Młoda ucieka z domu, jak najdalej od szarej miejscowości. Początkowa ekscytacja podróżą autostopem opada, gdy ląduje na obrzeżach miasta w środku nocy. Na moście spostrzega postać balansującą niebezpiecznie na barierce. Tak poznaje Chudego trochę niezrównoważonego dziwaka. Chudy mieszka w kamperze, którym jeździ załatwiając niekoniecznie legalne sprawunki. Młoda postanawia zabrać się z Chudym. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi szybko zawiązuje się nienazwana więź. Za produkcję filmu odpowiada Animoon.

Listę wszystkich nominowanych filmów można znaleźć tutaj.