ANIM: „AIRBORNE” Z NAGRODĄ W GRUZJI

Animacja Andrzeja Jobczyka opuściła kolejny festiwal z nagrodą. Film otrzymał Human and Nature / Green Vision Special Mention na Tbilisi International Animation Festival.

Tbilisi International Animation Festival to międzynarodowe wydarzenie promujące animację i rozwój tego gatunku w regionie Kaukazu i na arenie międzynarodowej. TIAF jest festiwalem mającym ambicje edukacyjne, ale również czysto rozrywkowe. Organizatorom zależy na budowaniu świadomej widowni, która będzie dostrzegać i doceniać walory animacji, gier wideo i powiązanych z nim sztuk.  W bogatym programie festiwalu, poza pokazami animacji, można znaleźć różnego rodzaju warsztaty, programy edukacyjne, spotkania, konferencje czy różnego rodzaju wydarzenia audiowizualne skierowane dla dzieci i młodzieży.

Do tegorocznego konkursu zaproszono animację Andrzeja Jobczyka. Film wyjechał z Tbilisi ze spcjalną nagrodą.

„Airborne” to surrealistyczna animacja łącząca świat maszyn latających z królestwem flory i fauny. Pochłonięty walką pilot myśliwca traci swój cel i zalicza wielki upadek. Samolot wbija się w koronę drzewa.Tragedia, która zdaje się końcem otwiera nowy etap historii. W miejscu katastrofy budzi się nowe życie, którego przeznaczeniem będzie rozwikłanie zagadki swego pochodzenia. Airborne to opowieść o pasji, jej korzeniach i o tym co musimy stracić by narodzić się na nowo.

Listę wszystkich nagrodzonych filmów można znaleźć tutaj.