DOCS: NASZE FILMY NA PLATFORMIE DOCS EN LINEA

Na platformie docs-enlinea.com, którego operatorem są organizatorzy festiwalu DocsMX znajdują się dwa dokumenty z naszego katalogu KFF Sales&Promotion, które w ostatnim roku odniosły wiele sukcesów na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Widzowie platformy będą mieli okazję zobaczyć „Syndrom zimowników” Piotra Jaworskiego, czyli dokument opowiadający o zapomnianym pionierskim eksperymencie psychologa wojskowego dr Terelaka, badającego granice ludzkiej psychiki w warunkach izolacji antarktycznej, będący mimowolną metaforą systemu, niepozbawioną ironii i humoru, staje się prologiem do rzeczywistość, która dopiero nadejdzie. Śledząc wydarzenia, które miały miejsce w polskiej bazie polarnej niemal 40 lat temu, doświadczamy presji jakiej poddani będą choćby członkowie misji marsjańskich!

Drugim z prezentowanych tam filmów jest „Wiatr. Thriller dokumentalny” Michała Bielawskiego. Bohaterem dokumentu jest wiatr halny – jedna z najbardziej nieprzewidywalnych sił w polskich górach. Pojawia się cyklicznie każdej wiosny i jesieni. Nigdy nie wiadomo, czy i kiedy zamieni się w destrukcyjną wichurę. Halny dotyka szczególnie mieszkańców Zakopanego i okolic, zmieniając malownicze górskie szlaki w przestrzeń nieokiełznanego działania natury.