„DZIEŃ BABCI” WYGRYWA NA FOYLE FILME FESTIVAL

„Dzień Babci”, dyplomowy film Miłosza Sakowskiego, wygrał główną nagrodę na kwalifikującym do Oscarów Foyle Film Festival w Irlandii, dzięki czemu będzie mógł ubiegać się o nominację do Nagród Akademii w przyszłym roku.

Foyle Film Festival to irlandzkie wydarzenie prezentujące filmy z całego świata. W tym tygodniu ogłoszono laureatów Lights In Motion Awards, wśród których znalazł się Miłosz Sakowski z filmem „Dzień babci”, wyprodukowanym przez Gdyńską Szkołę Filmową. „Dzień babci” został uhonorowany nagrodą Best International Short Film, która upoważnia go do ubiegania się o nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy.

Dzień babci” opowiada o Tomku, który potrzebuje pieniędzy. Oszukuje starszą kobietę metodą „na wnuczka”. Kiedy wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem, kobieta nagle demaskuje oszusta i zamyka go w mieszkaniu. Staruszka proponuje mu układ. Tomek dostanie pieniądze, ale musi udawać jej wnuczka przed pracownikiem socjalnym, który przyjdzie sprawdzić czy niedołężna kobieta ma opiekę rodziny. Jeśli zobaczy, że nie ma – kobiecie grozi przeniesienie do domu pomocy społecznej.

Więcej informacji o nagrodach znajduje się tutaj.