„Echo” Magnusa von Horna na Sundance Film Festival!

Organizatorzy Sundance Film Festival – jednej z najważniejszych filmowych imprez na świecie – ogłosili właśnie listę filmów zakwalifikowanych do konkursu. W sekcji kina krótkometrażowego o nagrodę powalczy „Echo” w reżyserii Magnusa von Horna, szkolna etiuda fabularna z Łódzkiej Filmówki.

„Echo”, niezwykle przejmująca, przepięknie sfilmowana opowieść o dwóch chłopcach, którzy z zamordowali swoją szkolną koleżankę, to jedna z najmocniejszych pozycji Łódzkiej Szkoły Filmowej w tym roku. Film, którego promocję zagraniczną wspiera Krakowska Fundacja Filmowa, objechał już niemalże pół świata. Rozpoczynając swoją karierę od Srebrnego Lajkonika na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym, „Echo” było pokazywane i nagradzane m.in. na Oberhausen Short Film Festival w Niemczech, Curtas vila do Conde w Portugalii, Rhode Isalnd IFF w USA, Odense FF w Danii, International Short Film Festival in Drama w Grecji, 38th Festival du Nouveau Cinema w Montrealu w Kanadzie, Open St. Petersburg Student Film Festival w Rosji (nagroda dla najlepszego filmu krótkiego), Leeds Film Festival w Wielkiej Brytanii, International Short Film Festival of Lille we Francji (nagroda dla najlepszego filmu fabularnego), Curtocircuito Festival w Hiszpanii, Alcine Film Festival w Hiszpanii, Munich International Festival of Film Schools (Grand Prix) w Niemczech, Brest European Short Film Festival we Francji, Zagreb Film Festival w Chorwacji, Festival Tous Courts in Aix-en-Provence we Francji (Grand Prix), FilmFestival Cottbus w Niemczech, 51th Zinebi Bilbao w Hiszpanii czy Prague Short FF w Czechach.

Podczas tegorocznego Sundance Film Festival, który odbędzie się między 21 a 31 stycznia 2010 w Park City w amerykańskim stanie Utah, „Echo” powalczy o nagrodę z szesnastoma innymi krótkimi fabułami z całego świata.

Warto dodać, że „Echo” to nie jedyny polski akcent w konkursie krótkometrażowym – w  tej samej sekcji znalazł się także film „Birthday” w reżyserii Jenifer Malmqvist, szwedzko-polska koprodukcja zrealizowana w Szkole Filmowej w Łodzi.

 

Więcej informacji na oficjanej stronie festiwalu