BLISCY

LOVED ONES

Olga samotnie wychowuje dwie dorastające córki. Gdy jedna z nich trafia nagle do szpitala, Olga mierzy się nie tylko z chorobą dziecka – jest zmuszona spotkać się z byłym mężem, z którym od lat nie utrzymuje kontaktu. Próby uzyskania informacji o stanie zdrowia córki czy wspólna, rodzinna gra ujawniają wzajemne pretensje byłych małżonków. Wraz z pogarszającym się stanem zdrowia małej, napięcie między członkami rodziny rośnie, prowadząc do nieoczekiwanego finału.

Zrealizowana z czułością wobec bohaterów opowieść o dramatycznym doświadczeniu, które daje szansę przekroczyć dawne urazy i stać się na nowo rodziną.

  • Gatunek: Fabularny
  • Kraj produkcji: Poland
  • Czas trwania: 14
  • Rok produkcji: 2018
  • Kolor: kolorowy

Reżyseria: Zofia Kowalewska

Scenariusz: Zofia Kowalewska

Zdjęcia: Tomasz Wierzbicki

Montaż: Zofia Kowalewska

Dźwięk: Rafał Nowak

Produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna

Zwiastun

O reżyserze:

Zofia Kowalewska

Zofia Kowalewska

21-letnia studentka trzeciego roku reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi, reżyserka etiud fabularnych i dokumentalnych („Kochanie”, „Miśka”). Autorka filmu dokumentalnego „Więzi” (prod. Studio Munka), który znalazł się na tzw. krótkiej liście filmów mających szansę na nominację do Oscara® 2017. Film ten zdobył do tej pory 17 nagród na prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą, m.in. Srebrnego Smoka na Krakowskim Festiwalu Filmowym czy Złotego Gołębia na DOK Leipzig. Znalazł się również w oficjalnej selekcji Festiwalu Filmowego Sundance 2017. Obecnie Zofia pracuje nad kolejną etiudą fabularną w Szkole Filmowej w Łodzi oraz rozwija projekt dokumentalny w Szkole Wajdy.