Thierry Paladino – „Sklepikarz”
Sklep wielobranżowy na terenie zakładu opieki społecznej. Przychodzą do niego najróżniejsi klienci – niektórzy po prostu na zakupy, a inni na przykład po to, by zaśpiewać piosenkę.
Edyta Wróblewska – „Alarm przeciwpożarowy”
Spokój domu opieki społecznej zostaje przerwany przez najazd wozów strażackich. Rozpoczyna się ewakuacja. Czy zagrożenie jest bardzo poważne?
Magdalena Kowalczyk – „Krawcowa”
Opowieści o pasjach, zawiedzionych nadziejach i najróżniejszych życiowych doświadczeniach – snute przy maszynie do szycia w malutkim zakładzie krawieckim.
Kalina Alabrudzińska – „Sadownik”
Właściciel sadu, chodząc między drzewami, wraca pamięcią do tragicznych wydarzeń z przeszłości.
Jakub Piątek – „Nauczyciel”
Fascynujący portret nauczyciela fizyki w liceum i jednocześnie muzyka-amatora, który stara się przekazać uczniom swoja filozofię życiową. Porównuje arcydzieła Mozarta do zapisów równań Maxwella, a dowodami na istnienie Boga są dla niego: spacer z wnuczką i symfonie Bacha.
Anna Skorupa – „Perkusistka”
Szesnastolatka przemierza ulice miasteczka, poszukując dźwięków, które pomogą jej przygotować się do pierwszego ważnego koncertu.
Felix Hassenfrantz – „Sklepikarze”
Grupa lokalnych sklepikarzy przygotowuje „drzwi otwarte” – zapraszają gości, szykują poczęstunek. Mają nadzieję na przyciągnięcie klientów i ożywienie sennego centrum miasteczka.
Katrin Hohendahl – „Szpital”
Stary szpital ma zostać zmieniony w dom spokojnej starości. Oglądamy go oczami strażnika oraz dawnego pacjenta, który znowu tu trafi.
Daniel Siegel / Florian Wimmer – „Fryzjerka”
Fryzjerka od 30 lat prowadzi ten sam zakład, a swoich klientów traktuje jak rodzinę – zbiera ich zdjęcia w albumie, zaprasza na herbatę.
Clemente Fernandez-Gil – „200 m.kw. Niemiec”
Reżyser sportretował swoich rodziców, hiszpańskich imigrantów, którzy zajmują się domem starszej Niemki – obecnie sparaliżowanej. Mimo, że robią to już od kilkudziesięciu lat, wciąż w Niemczech nie czują się „u siebie”.
Anna Shirin Wahle – „Alexander”
Czteroletni rosyjski sierota trafia do niemieckiego przedszkola. Jest niepokornym duchem – wszystko stara się robić po swojemu, wbrew przedszkolankom, które usiłują zaszczepić mu niemiecki ordnung.
Nancy Mac-Granaky-Quaye – „Piosenkarka”
Młoda dziewczyna usiłuje pokonać nieśmiałość, ucząc się śpiewu i tańca. Ma szesnaście lat i pełno marzeń, które chciałaby spełnić.
FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ