FILMY KFF SALES&PROMOTION NA MIĘDZYNARDOWYCH FESTIWALACH W LUTYM

Luty to trudny miesiąc dla miłośników festiwali. Filmowych imprez będzie bardzo niewiele, na szczęście na kilku z nich zobaczymy polskie filmy z katalogu agencji KFF Sales&Promotion Koniecznie sprawdźcie, gdzie będzie można je zobaczyć.

W ostatni weekend stycznia rozpoczął się festiwal we francuskim Clermont-Ferrand, czyli jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconym filmom krótkometrażowym. W tym roku Polskę reprezentuje „Dalej jest dzień” Damiana Kocura, który wygrał niedawno Grand Prix na festiwalu w Trieście. Festiwal Clermont-Ferrand trwać będzie do 6 lutego.

W pierwszej połowie miesiąca odbędzie się 7. edycja Peloponnisos International Documentary Festival. Na greckim festiwalu zobaczymy „Wiatr. Thriller dokumentalny” Michała Bielawskiego.

W drugim tygodniu lutego rozpocznie się inny prestiżowy festiwal – amerykański Slamdance. W tym roku dwie polskie animacje zakwalifikowały się do konkursu krótkometrażowego – „Kaprysia” Betiny Bożek oraz „Portret Suzanne” Izabeli Plucińskiej.

Z kolei na przełomie lutego i marca rozpocznie się International Documentary Film Festival MiradasDoc W programie imprezy znalazły się aż trzy polskie dokumenty – „Zwyczajny kraj” Tomasza Wolskiego, „Powiedz mi coś jeszcze” Martyny Peszko oraz „Papa” Maryi Yakimovich.

W podobnym czasie odbędzie się 25. edycja katalońskiego festiwalu animacji Animac, w czasie którego specjalny pokaz będzie miał „Acid Rain” Tomka Popakula, czyli jeden z najczęściej nagradzanych polskich krótkich metraży ostatnich dwóch lat.