FILMY KFF SALES&PROMOTION NA MIĘDZYNARDOWYCH FESTIWALACH W STYCZNIU

Sezon festiwalowy jeszcze na dobre nie wystartował, ale polskie filmy z agencji KFF Sales&Promotion będzie można zobaczyć na kilku prestiżowych festiwalach filmowych. Slamdance, Premiers Plans czy Clermont Ferrand, a to nie koniec! Sprawdźcie, które polskie produkcje będą miały szansę zdobyć najważniejsze nagrody w tym miesiącu.

Pierwszym polskim filmem krótkometrażowym, który będzie miał szansę w tym roku zawojować festiwale jest „Dalej jest dzień” Damiana Kocura. Produkcja najpierw uda się na austro-węgierski Blue Danube Film Festival, a zaraz potem poleci za ocean na Slamdance Film Festival. To zresztą nie jedyna polska produkcja, która będzie ubiegać się o przychylność jurorów na tej amerykańskiej imprezie. W konkursach znalazły się jeszcze animacje „Okruszki życia” Katarzyny Miechowicz, „Plantarium” Tomasza Duckiego oraz „Jestem tutaj” Julii Orlik.

Z kolei pierwszym polskim dokumentem, który będzie można zobaczyć w tym roku na międzynarodowym festiwalu został film Andrzeja Cichockiego.  „Trochę raju” będzie miało swój pokaz podczas 35. edycji Stuttgarter Filmwinter – Festival of Expanded Media.

Sporą reprezentację polskich produkcji znajdziemy w programie 34. edycji Premiers Plans Film Festival. W konkursach znalazły się „Furia” Julii Siudy, „Bestie wokół nas” Natalii Durszewicz, „Plantarium” Tomasza Duckiego oraz „Cztery filiżanki kawy albo trzy” Sebastiana Łacha.

Z mroźnej i ponurej polskiej rzeczywistości do ciepłego Libanu uda się „Harda” Marcina Polara. Film będzie pokazywany na Lebanese Outdoors Film Festival.

W drugiej połowie stycznia rozpocznie się jeden z ważniejszych europejskich festiwali kina dokumentalnego. W programie tegorocznej edycji FIPA DOC znalazły się trzy polskie produkcje. „Koncert balkonowy” Krzysztofa i Diany Kadłubowskich oraz „Film balkonowy” Pawła Łozińskiego zostały zaproszone do konkursów, a „19:91” Emilii Śniegoskiej został zaproszony do specjalnej sekcji filmów dla dzieci i młodzieży. Film Łozińskiego będzie można zobaczyć również podczas włoskiego Trieste Film Festival.

Fabularny „Samogłów” Jakuba Prysaka uda się do Włoch na Trieste Film Festival, a animowane „Okruszki życia” Katarzyny Miechowicz odwiedzą szwajcarskie Black Movie Geneva Independent Film Festival.

Aż trzy polskie dokumenty zaproszono do sekcji konkursowej  Budapest International Documentary Film Festival. Szansę na nagrody będą miały „Efekt motylka” Jarosława Szmidta, „Antybohater” Michała Kaweckiego oraz „Sędziowie pod presją” Kacpra Lisowskiego.

Pod koniec miesiąca wystartuje Clermont-Ferrand Short Film Festival. Do programu z naszego katalogu zaproszono premierowe „Airborne” Andrzeja Jobczyka oraz „Furię” Julii Siudy.