Jeszcze w listopadzie rozpoczął się festiwal Poitiers we Francji, gdzie do konkursu zaproszono animacje „Dokument” Marcina Podolca. Ten film będzie można zobaczyć też w Gruzji na Tbilisi International Film Festival, W Bangladeszu podczas International Short and Independent Film Festival, a także na BogoShorts w Kolumbii. Tam zaprezentowane zostaną także „Kawałek lata” Marty Minorowicz, „Ślimaki” Grzegorza Szczepaniaka, „Trampkarze” Marcina Filipowicza, „Ostatni sezon” Sławomira Witka oraz „Przed świtem” Łukasza Borowskiego.
Także pod koniec listopada we Włoszech rozpoczął się festiwal dei Popoli, na którym można zobaczyć „Więzi” Zofii Kowalewskiej oraz „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” Pawła Łozińskiego. Natomiast do 10 grudnia potrwa festiwal Barcelona Human Rights, podczas którego w konkursowe szranki stanie film „Fajna ferajna. Powstanie oczyma dzieci” Tomasza Stankiewicza.
Na początku grudnia wystartował bułgarski festiwal In the Palace, gdzie zaprezentowany zostanie „Ostatni numer” Marcina Nowaka. Wtedy także na festiwalu Mumia – Underground World Animation Festival w Brazylii pojawi się animowany dokument „Olbrzym” Marcina Podolca, a w Rosji na festiwalu ArtDoc Fest zagoszczą „Bracia” Wojciecha Staronia i „Ikona” Wojciecha Kasperskiego.
Kilka dni później na festiwalu w Bagdadzie pokazana zostanie „Superjednostka” Teresy Czepiec, a w Iranie na festiwalu filmów dokumentalnych Cinema Verite „Drugie życie” Eugeniusza Pankova. Natomiast w Rumunii do programu festiwalu Cinemaiubit została zaproszona „Nauka” Emi Buchwald.
Na festiwal filmów górskich w Pakistanie PIMFF trafił za to „Jurek” Pawła Wysoczańskiego, a do Chin na GDZDOC pojedzie „Przystań” Marcina Lesisza.
Ostatnim festiwalowym pokazem w tym miesiącu będzie „Obiekt” Pauliny Skibińskiej, który będzie można zobaczyć na 28. Istanbul International Short Film Festival w Turcji.
Aktualne informacje o festiwalowych pokazach znajdują się tutaj.