ANIM: „JESTEM TUTAJ” Z KOLEJNYM GRAND PRIX

Tym razem animacja Julii Orlik zdobyła uznanie jurorów festiwalu Etiuda&Anima. Film został zwycięzcą międzynarodowej sekcji ANIMA, a i otrzymał jedną z ważniejszych nagród w konkursie polskim.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima  jest najstarszym w Polsce festiwalem filmowym konfrontującym osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej – zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych. Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się w całości online.

Trzon festiwalu stanowią trzy konkursy: ANIMA PL, ANIMA oraz ETIUDA. W tym pierwszym Złota Żmija (dla najlepszej animacji studenckiej) powędrowała do „Jestem tutaj” Julii Orlik, Brązowa Żmija do filmu „Marbles” Natalii Spychały, a specjalne wyróżnienie otrzymał „backstage_episodes” Marcina Wojciechowskiego.

Z kolei w konkursie międzynarodowym ANIMA film Julii Orlik otrzymał Grand Prix.  Zwycięski film opowiada o starszym mężczyźnie, który opiekuje się swoją sparaliżowaną żoną. Mimo podeszłego wieku i własnych problemów ze zdrowiem stara się ze wszystkich sił, aby ulżyć jej w cierpieniach z dnia na dzień coraz silniejszych. Pomaga mu córka, która usiłuje pogodzić opiekę z  pracą w szpitalu oraz swoim życiem rodzinnym. Każde z nich ma odmienne poglądy na to jak powinna wyglądać  opieka nad chorą co prowadzi do wielu sprzeczek.

Listę wszystkich nagrodzonych filmów można znaleźć tutaj.