SHORTS: „KAMIEŃ” WYGRYWA W KOREI POŁUDNIOWEJ

Film Bartosza Kozery zdobył Grand Prix podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Jeonju w Korei Południowej.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Jeonju powstał w 2018 roku. W programie najciekawsze produkcje krótkometrażowe z całego świata. Organizatorzy co roku starają się by wydarzeniu towarzyszył jakiś motyw przewodni, w tym takim hasłem była troska o ludzką duchowość, która ucierpiała w trudnych czasach pandemii.

Zwycięski „Kamień” wpisuje się w zaproponowaną tematykę. To przewrotna opowieść, w której można odnaleźć duchowy pierwiastek. Poruszająca się na wózku zakonnica zostaje uzdrowiona po dotknięciu zwykłego kamienia w parku. Dla arcybiskupa kamień jest zbyt świeckim przedmiotem, by Watykan uznał cud. Sytuację ratuje przełożona klasztoru: blefując objawienie przekonuje arcybiskupa, by przekazał sprawę wyżej. Pech chce, że na tym samym kamieniu przysiada poruszający się o kulach naczelny rabin Polski. On również doznaje cudownego uzdrowienia. Kapłani nie mają wątpliwości: albo uda się wypracować cud wspólny, albo żaden.

Więcej informacji o festiwalu, a także listę wszystkich nagrodzonych tytułów można znaleźć tutaj.