SHORTS: KOLEJNE NAGRODY DLA „MARTWEGO MAŁŻEŃSTWA”

Film Michała Toczka właśnie otrzymał Grand Prix na Tbilisi International Student Film Festival, a chwilę wcześniej opuścił Nashville Film Festival z nagrodą publiczności.

Nashville Film Festival to odbywające się już od 54 lata wydarzenie filmowe, które uznawane jest za jedno z najstarszych w Stanach Zjednoczonych. Od lat festiwal cieszy się ogromnym powodzeniem otrzymując rekordowe ilości zgłoszeń filmów z całego świata. Tegoroczna edycja rozpocznie się już 28 września i potrwa do 4 października. Więcej o festiwalu tutaj.

Tbilisi International Student Film Festival to odbywający się od 14 lat jedyny tego typu festiwal w regionie. W programie prezentowane są filmy studenckie z całego świata. Organizatorzy stworzyli przestrzeń dla widzów ciekawych nowych produkcji oraz sieć dla branży, skupiającą przede wszystkim początkujących i przyszłych profesjonalistów. Więcej o festiwalu tu.

„Martwe małżeństwo”  Michała Toczka to słodko-gorzka opowieść o spotkaniu dwójki ludzi w nietypowych okolicznościach. Filip jest mężczyzną w średnim wieku. Pracuje jako zawodowy statysta filmowy, a jego specjalnością są role martwych ciał. Na planie filmu historycznego poznaje Łucję, która wciela się w rolę martwej kobiety. Kiedy Filip i Łucja leżą na sobie podczas ujęcia i odgrywają swoje role, nawiązuje się między nimi relacja.