Do konkursu międzynarodowego festiwalu w Clermont-Ferrand zaproszono trzy polskie filmy: „Seks dla opornych” Izabeli Plucińskiej, „Cokolwiek się zdarzy, kocham cię” Justyny Mytnik oraz „Dokument” Marcina Podolca. W tym samym czasie o nagrodę na festiwalu Anima w Brukseli będzie walczyła animacja „Udomowienie” Sylwii Gaweł, a w Holandii podczas European Youth Film Festival of Flanders pokazane zostaną „Druciane oprawki” Bartosza Kędzierskiego. Animację będzie można zobaczyć także na festiwalu Perth w Australii oraz na Forum Filmów Animowanych w Egipcie, gdzie w konkursie znalazły się również inne polskie produkcje: „under_construction” Marcina Wojciechowskiego, „Moko” Marty Szymańskiej, „But she’s nice” Tomasza Pilarskiego oraz „Lato 2014” Wojciecha Sobczyka.
Trzy konkursowe pokazy będzie miał w lutym film „Miejsce” Julii Popławskiej. Film zaprezentowany zostanie na Iquique Film Festival w Chile, Punto de Vista International Documentary Film Festival w Hiszpanii. Natomiast dwukrotnie w tym miesiącu na zagranicznych festiwalach pojawi się „Dawno temu na Śląsku” Tomasza Protokowicza. Film będzie można zobaczyć na Chennai International Short Film Festival w Indiach oraz Tally Short Film Festival w USA.
W połowie miesiąca w USA rozpocznie się ASI Film Festival w USA, gdzie widzowie obejrzą „Punkt wyjścia” Michała Szcześniaka, a kilka dni później wystartuje Tofino Film Festival, na którym pokazany zostanie "Obiekt" Pauliny Skibińskiej. Festiwalowy luty zamknie „Rwetes” Kuba Czekaja, który weźmie udział w konkursie na No Dialogue Film Festival w Wielkiej Brytanii.