Film dostępny jest za pośrednictwem platformy Op-Docs prowadzonej przez The New York Times. Op-Docs to miejsce, gdzie udostępniane są, odnoszące sukcesy na arenie międzynarodowej, krótkometrażowe filmy dokumentalne. Filmy prezentowane na platformie to zarówno produkcje nieznanych jeszcze twórców, jak i uznanych reżyserów – kryterium stanowi bowiem odważne i artystyczne podejście do tematu oraz umiejętność swobodnego i subtelnego opowiedzenia własnej historii.
„Nasza Klątwa” stanowi osobistą wypowiedź reżysera, który wraz z żoną musi zmierzyć się z bardzo rzadką, nieuleczalną chorobą ich nowonarodzonego dziecka – Klątwą Ondyny (Zespół Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji, CCHS). Chorzy podczas snu przestają oddychać i wymagają dożywotniego wspomagania czynności oddechowych za pomocą respiratora. Reżyser dokumentuje pierwsze miesiące życia swojej rodziny po urodzeniu dziecka. Na początku chłopiec jest jeszcze w szpitalu, ale wkrótce przyjeżdża do domu wraz z całą niezbędną do życia aparaturą medyczną. W trakcie filmu ukazany jest proces oswajania lęku związanego z tą chorobą oraz stopniowe dostosowywania się do nowej sytuacji.
Wielokrotnie nagradzana na festiwalach „Nasza klątwa” nominowana jest do Nagrody Akademii Filmowej w kategorii krótkometrażowy film dokumentalny. Rozdanie Oscarów już 22 lutego.