DOCS: „POWIEDZ MI COŚ JESZCZE” NA HOT DOCS

Właśnie ogłoszono program jednego z najważniejszych festiwali poświęconych filmom dokumentalnym. W konkursie rozpoczynającego się pod koniec kwietnia Hot Docs znalazł się dokument „Powiedz mi coś jeszcze” Martyny Peszko.

Zainicjowany w 1993 roku Hot Docs Canadian International Documentary Festival jest największym festiwalem filmów dokumentalnych na kontynencie amerykańskim. Odbywa się co roku na wiosnę, a pokazom filmowym towarzyszą międzynarodowe targi filmowe i konferencje branżowe. Tegoroczna. edycja potrwa od 29 kwietnia do 9 maja.

W tym roku do programu zaproszono aż trzy polskie produkcje, jedną z nich jest ta z naszego katalogu. O nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego ubiegać się będzie , „Powiedz mi coś jeszcze” Martyny Peszko.

Bohaterką dokumentu jest Martyna (36), która wraca do rodzinnego domu na trzytygodniowe „wakacje”, by zaopiekować się cierpiącą na stwardnienie zanikowe boczne mamą. Barbara (67), mimo że może się komunikować już tylko za pomocą ruchu gałek ocznych, stara się powiedzieć swojej córce jak najwięcej. To mogą być jej ostatnie słowa.

Pełen program festiwalu można znaleźć tutaj.