W tym roku w konkursie Polskę będą reprezentować dwa filmy – fabularny „Ojcze masz” Kacpra Lisowskiego (prod. Stowarzyszenie Filmowców Polskich – Studio Munka) oraz animowany „Ziegenort” Tomasza Popakula (prod. NoLabel), który trafił do eksperymentalnej sekcji konkursowej LABO. Lauretów poznamy podczas gali zakończenia festiwalu w sobotę, 8 lutego.
W tym roku Krakowska Fundacja Filmowa zorganizowała w ramach targów także specjalny pokaz filmów polskich skierowany do profesjonalistów filmowych. W programie Polish Shorts Presents, który odbędzie się w czwartek, 6 lutego znalazło się siedem filmów reprezentujących wszystkie gatunki, m.in. „Ab ovo” Anity Kwiatkowskiej-Naqvi, „Zabicie ciotki” Mateusza Głowackiego czy „Odwiedziny” Mateja Bobrika. Pokaz jest częścią promocji najnowszego wydania płytowego Polish Shorts, na którym znalazła się większość filmów.
Kolejnym ważnym punktem na mapie wydarzeń branżowych będzie forum koprodukcyjne Euro Connection. Szósta edycja pitchingu krótkometrażowego, organizowanego przez Sauve Qui Peut le Court Metrage przy współpracy Marche du Film Court de Clermont-Ferrand, CNC i Media Desk France jak co roku zgromadzi wielu ekspertów i producentów zainteresowanych koprodukcją filmów krótkometrażowych. Krakowska Fundacja Filmowa, która jest polskim partnerem Forum, do etapu międzynarodowego wybrała projekty „Weekend w Paryżu” zgłoszony przez Paczek.com, a także „Thula”, którego producent Łukasz Długołęcki, reprezentujący Fundację NUR, weźmie udział w pitchingu jako obserwator. Już 4 lutego projekt „Weekend w Paryżu” zostanie zaprezentowany na międzynarodowym forum, a tym samym będzie miał szansę na znalezienie zagranicznego koproducenta.