DOCS: „WIELORYB Z LORINO” NAGRODZONY NA GRUZIŃSKIM FESTIWALU

„Wieloryb z Lorino” Macieja Cuske został docenione przez jurorów festiwalu w gruzińskim Batumi. Dokument uznano najlepszym filmem w swojej kategorii.

Batumi International Art-House Film Festival to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Gruzji. Odbywający się co roku międzynarodowy festiwal jest miejscem wymiany doświadczeń, prezentacji dokonań znanych i początkujących twórców z całego świata. W programie co roku znajdziemy dzieła głośne, popularne, ale również te mniej znane, zupełnie niezależne.

“Wieloryb z Lorino” Macieja Cuske urzekł jurorów międzynarodowego konkursu dokumentalnego. Nagrodzony film opowiada historię ludzi, którzy zamieszkują jedno z najbardziej niedostępnych i najtrudniejszych do życia miejsc na Ziemi – Półwysep Czukocki. Oddzielony wąską cieśniną od Alaski Półwysep leży na północno-wschodnim krańcu Eurazji, nad Morzem Beringa i Czukockim. Obecnie mieszkają tu Rosjanie, Czukcze i Eskimosi. Film ukazuje, jak starożytna tradycja polowania na wieloryby skupia wokół siebie różnych przedstawicieli lokalnej społeczności.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej.