ANIM/ SHORTS: POLSKIE PRODUKCJE NA FESTIWALU W CLERMONT-FERRAND

Już pod koniec miesiąca rozpocznie się jeden z najważniejszych festiwali filmów krótkometrażowych. W programie 44. edycji Clermont-Ferrand Short Film Festival nie mogło zabraknąć też polskich produkcji.

Festiwal w Clermont Ferrand od lat cieszy się ogromną estymą w środowisku filmowym. Selekcjonerzy wybierają do konkursów najlepsze produkcje krótkometrażowe, zapraszają licznych gości, organizują ciekawe spotkania. Tegoroczna 44.edycja festiwalu odbędzie się między 28 stycznia a 5 lutego 2022 roku i tradycyjnie zachwyca niezwykle bogatym programem.

Do sekcji konkursowych zaproszono aż pięć polskich produkcji. O nagrody ubiegać się będą dwie animacje z naszej agencji: „Furia” Julii Siudy oraz „Airborne” Andrzeja Jobczyka.

Przypominamy, że podczas festiwalowych targów odbędzie się koprodukcyjne forum Euro Connection. W tym roku jednym z prezentowanych tam projektów będzie „Już mnie nie ma” Nawojki Wierzbowskiej. Animacja produkowana jest w Krakowskim Klastrze Filmowym. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj

Więcej informacji o festiwalu wraz ze szczegółowym programem można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej.