„USERS” NA FESTIWALU SLAMDANCE

Film Jakuba Piątek „Users” został zaproszony na festiwal Slamdance w USA. Festiwal odbędzie się od 25 do 31 stycznia 2019 roku.

Festiwal Filmowy Slamdance to jeden z największych na świecie festiwali filmów niezależnych. Do kolejnej edycji został zaproszony film „Users” Jakuba Piątka, który pokazany zostanie w sekcji Narrative Shorts. Pokaz w USA będzie międzynarodową premierą filmu, światowa premiera krótkometrażowej fabuły odbyła się na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

W „Users” na wideoczacie algorytm łączy kobietę i mężczyznę w parę: to szansa jak jeden do kilkudziesięciu tysięcy. Podobno sieć to ostatnia strefa wolności. Skoro wszystko wolno, to od czego zaczniemy? Ile można przeżyć w jedną noc? Co można tu tak naprawdę poczuć?

Festiwal Slamdance organizowany jest od 1995 roku w Park City w stanie Utah. Pierwsza edycja festiwalu zorganizowana została przez grupę wywrotowych filmowców, których filmy nie dostały się do programu festiwalu Sundance. Czuli oni potrzebę pokazania swoich filmów, więc zorganizowali własny festiwal, którego mottem jest „od filmowców dla filmowców”. W ciągu dwudziestu lat historii festiwal otworzył drogę do sławy takim reżyserom jak Christopher Nolan, Marc Forster, Jared Hess, Oren Peli, Benh Zeitlin, Seth Gordon, Lynn Sheltona czy Lena Dunham. Najbliższa odsłona festiwalu odbędzie się w dniach 25-31 stycznia 2019.

Warto dodać, że drugim filmem z katalogu KFF Sales & Promotion pokazywanym na Slamdance będzie dokument „Beksińscy. Album wideofoniczny” Marcina Borchardta.

Pełna lista zakwalifikowanych filmów znajduje się tutaj.