Na warsztaty złożą się 2-dniowe spotkania, a każdy dzień składać się będzie z dwóch części: 1,5 godzinnej części teoretycznej oraz 2 godzinnej części indywidualnych konsultacji (prowadzonych na miejscu i przez internet).
Prezentacja teoretyczna w pierwszym dniu zapozna uczestników z możliwościami korzystania z instytucji dozwolonego użytku prywatnego i publicznego przy produkcji filmu (m.in. warunki i granice korzystania, prawo cytatu). W kolejnym dniu zostanie przedstawiona problematyka włączania istniejacych utworów do filmu (w tym konstrukcje umowne, podmioty uprawnione).
Celem spotkań jest przystępna prezentacja złożonych zagadnień prawa autorskiego, w tym próbą oceny przykładowych umów o przeniesienie praw autorskich, umów licencyjnych oraz przedstawienia konsekwencji wynikających z naruszenia praw autorskich, a przede wszystkim indywidualne konsultacje z zainteresowanymi osobami, które chciałby uzyskać profesjonalną pomoc ze strony doświadczonych praktyków.
Warsztaty odbędą się w dniach 1-2 czerwca, od 12.00 do 16.00 w Międzynarodowym Centrum Kultury, Rynek Główny 25
Prowadzącymi spotkania są ANNA BŁAWUT – MAZURKIEWICZ – prawnik, od 2006 roku producent i producent wykonawczy (firma Studio Filmowe Rabarbar) filmów dokumentalnych i fabularnych, ANNA GAWLITA – radca prawny, od 2007 roku producent (firma KIJORA Anna Gawlita) oraz kierownik produkcji filmów dokumentalnych oraz MICHAŁ WARCHOŁ – z wykształcenia historyk sztuki, z zawodu specjalista do spraw licencji. Obecnie pracuje na stanowisku Licensing Managera w Sony Music Entertainment Poland.
Chętnych do uczestnictwa prosimy do nadsyłania zgłoszeń pod adres: supelzprawa@gmail.com
Zachęcamy również do wysyłania pytań. Odpowiemy na nie podczas indywidualnych konsultacji, a jeśli ktoś nie będzie mógł spotkać się znami w Krakowie, to postaramy się w tych dniach skontaktować mailowo.