„BEZ ŚNIEGU” ZDOBYWA KOLEJNE GRAND PRIX

Nie minął nawet miesiąc od ostatniego sukcesu Magnusa von Horna na festiwalu w Bilbao, a „Bez śniegu” zdobyło kolejną nagrodę, tym razem w belgijskim Leuven.

Pierwsza edycja międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych w Leuven odbywa się w 1995 roku. Rokrocznie na festiwalu prezentowany jest program około 300 filmów wyświetlanych w ponad 125 pokazach w pięciu obiektach festiwalowych. Festiwal na przestrzeni lat rozwinął swoją działalność i obecnie zajmuje się także dystrybucją filmów dokumentalnych oraz  projektami edukacyjnymi.  

Ostatniego dnia festiwalu wybrano zwycięzców, a „Bez śniegu” Magnusa von Horna zdobyło główną nagrodę w konkursie filmów europejskich. Oprócz filmu von Horna na festiwalu zaprezentowano także „Opowieści z chłodni” Grzegorza Jaroszuka. Oba filmy wyprodukowano w łódzkiej Filmówce.  

„Bez śniegu” rozegrane w krajobrazie szwedzkiej prowincji jest historią 16 letniego Linusa, który zakochał się w dziewczynie swojego najlepszego przyjaciela. Chłopak nigdy sobie nie wyobrażał jak bolesne mogą się okazać tego konsekwencje. Film zrealizowała PWSFTviT w Łodzi oraz Lava Films.

Festiwal odbył się w dniach 3 – 10 grudnia 2011 roku.

Więcej informacji dostępne na stronie International Short Film Festival Leuven