DOCS: POKAZYWANI PREMIEROWO NA IDFA „SĘDZIOWIE POD PRESJĄ” KACPRA LISOWSKIEGO W KATALOGU KFF SALES&PROMOTION

Na trwającym właśnie festiwalu IDFA odbędzie się światowa premiera filmu Kacpra Lisowskiego. Dokument trafił również do katalogu agencji KFF Sales&Promotion, co oznacza, że będzie reprezentowany przez agencję na międzynarodowych festiwalach.

Premiera filmu odbędzie się podczas tegorocznego festiwalu IDFA. Dokument został zaproszony do tamtejszej sekcji Frontlight, gdzie prezentowane są najciekawsze, nowe produkcje. Wkrótce film otworzy festiwal WATCH DOCS.

„Sędziowie pod presją” to opowieść o niepokornych sędziach, którzy stają w obronie Konstytucji oraz trójpodziału władzy. Jednym z nich jest sędzia Igor Tuleya, który wbrew naciskom wydaje wyroki niekorzystne dla rządzących. Dla władzy jest wrogiem numer jeden; dla protestujących obywateli – twarzą sędziowskiego buntu. W filmie widzimy konsekwencje jego bezkompromisowej postawy, przyglądamy się, jak polityczna presja wpływa na jego życie. Jednocześnie jesteśmy świadkami niezwykłej solidarności, którą okazują mu zarówno sędziowie, jak i zwykli obywatele.

Kacper Lisowski – laureat Nagrody Państwowej im. Stanisława Wyspiańskiego w dziedzinie fotografii. Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT, oraz Studia Prób w MWajda School. Zadebiutował filmem „Patrzę na Ciebie, Marysiu“ Łukasza Barczyka. Przez lata pracował jako operator kamery w kraju i zagranicą. Jest autorem zdjęć do wielu filmów dokumentalnych, m.in. :„Forgotten People“  w reżyserii Agnieszki  Łukasiak, „Chemii“ Pawła Łozińskiego / Prix Europa 2009 /, „Prawdziwy koniec zimnej wojny“ Jerzego Śladkowskiego. Od 2007 roku pracuje samodzielnie również jako reżyser krótkich form telewizyjnych. „Ojcze, masz“, realizowane w ramach programu „30 Minut“ będzie jego debiutem reżyserskim.

Film będzie reprezentowany na międzynarodowych festiwalach przez agencję KFF Sales&Promotion. Przypomnijmy, że w 2020 roku polskie filmy dokumentalne reprezentowane przez naszą agencję były pokazane na 250 projekcjach podczas 150 międzynarodowych festiwali, z czego aż 230 stanowiły projekcje konkursowe. Filmy dokumentalne reprezentowane przez KFF zdobyły dzięki naszym działaniom na zagranicznych festiwalach w 2020 roku 30 nagród.