DOCS: „DROGA” NAGRODZONA NA SŁOWACKIM FESTIWALU

Krótkometrażowy dokument Wojtka Kozakiewicza został doceniony podczas 30. edycji International Festival of Mountain Films in Poprad na Słowacji.

International Festival of Mountain Films in Poprad to znana i lubiana impreza z 30-letnim stażem, będąca zarazem najstarszym festiwalem na Słowacji. Program wydarzenia, jak sama nazwa wskazuje, jest poświęcony tematyce górskiej. Publiczność ma okazję nie tylko zobaczyć świetne, międzynarodowe produkcje filmowe, ale też wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących, jak chociażby wystawa zdjęć, spotkania z twórcami, ale i bohaterami filmów.

W tym roku na festiwalu można było zobaczyć krótkometrażowy dokument Wojtka Kozakiewicza. „Droga” została doceniona za kreatywność na najwyższym poziomie.

Krakowska scena wspinaczkowa zawsze obfitowała w osobowości z pogranicza nauki, kultury i sztuki. Dla wielu sport był oknem na świat. Niewidzialna siła, która wciąga do sportu jest jak narkotyk. Czasem wydaje się to być pozbawione sensu, ale bez tego wszystko inne również traci swój sens. Czy reprezentujesz kraj na arenie międzynarodowej, czy wspinasz się w skałach, czy robisz to tylko po to aby przesuwać swoje granice –  nadaje to rytm twojemu życiu.  Praca i pasja. Sport i sztuka. Sprzeczności i kontrasty tworzące jedną osobowość. Czarno- biała podróż do życia człowieka wielu talentów.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.