ANIM: „DUSZYCZKA” WYRÓŻNIONA W MEKSYKU

Animacja Barbary Rupik otrzymała specjalne wyróżnienie w konkursie studenckim na Animasivo Festival De Animación Contemporánea w Meksyku.

Animasivo to festiwal, który powstał w 2008 roku. Organizatorzy obrali sobie za cel prezentowanie i promowanie autorskich i niezależnych produkcji animowanych zrealizowanych przez młodych twórców. Bardzo ważnym elementem festiwalu jest również stworzenie odpowiedniej, kreatywnej przestrzeni dla początkujących realizatorów z kraju i ze świata.

Tegoroczny program Animasivo był bardzo bogaty i otwarty na produkcje z Polski. W tym roku na widzów czekało aż 13 polskich filmów. Na meksykańskim festiwalu można było zobaczyć największe festiwalowe przeboje ostatnich miesięcy, takie jak „Acid Rain” Tomka Popakula, „Story” Joli Bańkowskiej, „III” Marty Pajek, „Tango tęsknot” Marty Szymańskiej, „Kwadraturę koła” Karoliny Specht, „Nie masz dystansu” Kariny Paciorkowskiej, „Na Zdrowie!” Pauliny Ziółkowskiej , „An eye for an eye” Julii Płoch, „Zeszyt” Aleksandry Rylewicz, „Normę” Agaty Mianowskiej, „Chwast” Adrianny Matwiejczuk, „Innego” Marty Magnuskiej  oraz wyróżniony film Barbary Rupik.

Nagrodzona „Duszyczka” opowiada o martwym ciele znajdującym się nad brzegiem rzeki. Jego ogarnięte rozkładem wnętrze wciąż skrywa duszę – miniaturę ciała zmarłego. Gnijące narządy rozstępują się i maleńka postać przedziera się na zewnątrz. Stojąc nad brzegiem, żegna się ze swym ciałem i wyrusza w podróż po pośmiertnej krainie.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na jego stronie internetowej.