ANIM: PODWÓJNE ZWYCIĘSTWO „ACID RAIN” NA ANIMATECE

Animacja Tomka Popakula otrzymała Grand Prix na właśnie zakończonym Międzynarodowym Festiwalu filmów Animowanych Animateka. Film nie tylko spotkał się z uznaniem jurorów, ale również zdobył serca widzów zdobywając nagrodę publiczności.

Animateka jest jednym z najciekawszych festiwali filmów animowanych odbywających się w Europie Środkowej. Festiwal odbywa się na początku grudnia i trwa 6 dni. Organizatorzy co roku prezentują widowni najważniejsze filmy animowane zrealizowane przez twórców z całego świata.

Tradycyjnie w Lublanie nie zabrakło pokazów polskich animacji. Poza zwycięskim  „Acid Rain” w programie festiwalu znalazły się też inne filmy reprezentowane przez KFF Sales&Promotion, takie jak  „Pokrowce” Karoliny Borgiasz, „Wina” Marcjanny Urbańskiej, „Łowy” Mateusza Jarmulskiego, „Duszyczka” Barbary Rupik, „Portret Suzanne” Izabeli Plucińskiej oraz „Metro” Natalii Krawczuk.

Akcja nagrodzonej animacji Tomka Popakula rozgrywa się gdzieś w Europie Wschodniej. Młoda ucieka z domu, jak najdalej od szarej miejscowości. Początkowa ekscytacja podróżą autostopem opada, gdy ląduje na obrzeżach miasta w środku nocy. Na moście spostrzega postać balansującą niebezpiecznie na barierce. Tak poznaje Chudego trochę niezrównoważonego dziwaka. Chudy mieszka w kamperze, którym jeździ załatwiając niekoniecznie legalne sprawunki. Młoda postanawia zabrać się z Chudym. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi szybko zawiązuje się nienazwana więź.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na jego stronie internetowej.