SALES

DZIEWCZYŃSKIE HISTORIE

GIRLS’ STORIES

Nie ma nic lepszego niż czas spędzony z przyjaciółką! Wspólne nocowanki w ogrodzie pod gołym niebem i godziny spędzone na podwórku – nikt nie zrozumie nas tak dobrze jak ona, a w dodatku można z nią porozmawiać o wszystkim. O pierwszych miłościach i relacjach z rodzicami. O postrzeganiu własnego ciała i nadchodzącej pierwszej miesiączce. O szkole i obowiązujących w niej dziwnych zakazach i nakazach. Jagoda i Zuzia są szczere, pełne pozytywnej energii i gotowe zawojować świat! Ten ciałopozytywny i odwstydzający film opowiada o tym, jak to jest być dorastającą dziewczyną, a od rozmów dwóch charyzmatycznych bohaterek nie można się oderwać.

  • Gatunek: Dokumentalny
  • Kraj produkcji: Poland
  • Czas trwania: 62'
  • Rok produkcji: 2023
  • Kolor: kolorowy

Reżyseria: Aga Borzym

Scenariusz: Aga Borzym

Zdjęcia: Kachna Baraniewicz

Muzyka: Barbara Wrońska

Montaż: Aga Borzym

Dźwięk: Michał Lenarczyk

Produkcja: Pinot Films, CANAL+ Poland, Mazowiecki Instytut Kultury, Mazovia Warsaw Film Fund, Fixafilm, Aga Borzym, Kachna Baraniewicz

Zwiastun

O reżyserze:

Aga Borzym

Aga Borzym

Debiutuje jako reżyserka. Na co dzień zajmuje się montażem i realizacją krótkich form filmowych. Kiedyś przez przypadek została inżynierem. Ukończyła techniki multimedialne na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej oraz fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W wolnym czasie animuje. Prywatnie mama dwóch chłopców, z niezmiennie dziewczyńską energią.

 

 

Na festiwalach:

IDFA International Documentary Film Festival Amsterdam 2023, The Netherlands, 2023 (konkurs)

10th Porto/Post/Doc: Film & Media Festival 2023, Portugal, 2023 (​Teenage Award)

Screenings at Há Filmes na Baixa!, Porto/Post/Doc at Passos Manuel 2023, Portugal, 2023 (pokaz)

6th FIPADOC International Documentary Festival 2024, France, 2024 (pokaz)