SALES

STADO

THE HERD

Kiedy amatorski żeński klub sportowy Volteo podejmuje wyzwanie by zostać reprezentacją narodową w woltyżerce, jego członkinie nie zdają sobie sprawy, jak wiele poświęceń wiąże się z taką decyzją. „Stado” to opowieść o zmianach, jakie ta decyzja niesie za sobą w życiu trenerki Natalii, a także członków zespołu, zwłaszcza najmłodszej Zosi i najstarszej Oli. W imię jednego celu będą musiały pokonać własne słabości i zamienić niedzielne hobby w codzienny obowiązek. Droga do sukcesu jest wyboista i pełna trudnych emocji, gdzie gorzki posmak porażek utrzymuje się znacznie dłużej niż słodki zapach zwycięstw. Jednak prawdziwym wnioskiem dla dziewcząt są lekcje przyjaźni, odpowiedzialności i wierności sobie, a wszystko to między treningami, podczas których dziewczęta osiągają pełnoletność i uczą się być samoświadomymi, w pełni zrealizowanymi kobietami.

  • Gatunek: Dokumentalny
  • Kraj produkcji: Polska
  • Czas trwania: 80
  • Rok produkcji: 2021
  • Kolor: kolorowy

Reżyseria: Karolina Poryzała, Monika Kotecka

Scenariusz: Monika Kotecka, Karolina Poryzała

Zdjęcia: Monika Kotecka

Muzyka: Aleksandra Kotecka, Tomasz Wierzbowski

Montaż: Milenia Fiedler, Katarzyna Boniecka

Dźwięk: Michał Fojcik, Anna Rok

Producent: HBO MAX, MUNK STUDIO – POLISH FILMMAKERS ASSOCIATION, STUDIO CUKRY

Produkcja: Lava Films

O reżyserach:

Karolina Poryzała

Karolina Poryzała

Fotograf i scenarzystka. Studiowała Zoologię na SGGW. Następnie ukończyła Program Reżyserii Filmowej w Studium Sztuk Audiowizualnych. Studiowała fotografię w PWSFTviT oraz ukończyła kurs pisania scenariuszy w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej. Jej dyplom „Troma Trip America” był pokazywany w wielu galeriach, m.in. w prestiżowym FOAM w Amsterdamie. Pracuje nad scenariuszem serialu telewizyjnego i opracowuje scenariusz do swojego debiutanckiego filmu fabularnego.

Filmografia:

2021 The Herd / Stado

2017 Volte / Wolta

Monika Kotecka

Monika Kotecka

Operator, reżyser; ukończyła socjologię na Uniwersytecie Wrocławskim, fotografię na EAF w Warszawie oraz studia operatorskie na PWSFTviT. Jej prace prezentowane były na wielu festiwalach m.in. Cannes, Berlinale. Wraz z Karoliną Poryzałą stworzyła Kurkot Kollektiv. Ich debiut „Wolta” został nagrodzony na Hot Docs 2017 w Toronto, nominowany do nagrody Silver Eye w Jihlavie, prezentowany na Sundance i IDFA. Ich pełnometrażowy dokument „Stado” wsparły PISF i HBO.

Filmografia:

2021 Stado / The Herd

2017 Wolta / Volte

Na festiwalach:

37th Warsaw Film Festival 2021, Poland, 2021 (konkurs)

Visions du Réel International Film Festival Nyon 2022, Switzerland, 2022 (konkurs)

62nd ZLÍN FILM FESTIVAL International Film Festival for Children and Youth, 2022, Czech Republic, 2022 (konkurs)

18 ficmonterrey – Monterrey International Film Festival, Mexico, 2022, 2022 (pokaz)

DocPoint Helsinki Documentary Film Festival, Finland, 2023 (pokaz)