FILMY KFF SALES&PROMOTION NA MIĘDZYNARDOWYCH FESTIWALACH W MARCU

W marcu powoli budzimy się z zimowego snu i ruszamy na festiwale na których będzie można zobaczyć całkiem sporo polskich filmów z katalogu agencji KFF Sales&Promotion. Nasze filmy będą pokazywane m.in. na True/False Film Festival, CPH:DOX*, Tampere Film Festiva czy One World International Human Rights Documentary Film Festival. Sprawdźcie, gdzie w tym miesiącu będzie można zobaczyć nasze produkcje.

Na początku marca wystartują dwa festiwale z polskimi krótkometrażowymi filmami z agencji KFF Sales&Promotion. Pierwszy to niemiecki Female Tracks Film Festival z pokazem „Metra” Natalii Krawczuk, drugi to nigeryjski Women’s International Film Festival Nigeria WIFFEN z konkursowymi krótkimi fabułami „Ostatnie dni lata” Klaudii Kęski.

Z kolei dla dokumentu istotne są dwa festiwale na które zaproszono najnowszy film Pawła Łozińskiego. „Film balkonowy” zobaczą widzowie True/False Film Festival i International Documentary Film Festival ARTDOCFEST/RIGA. A to nie koniec obecności tego dokumentu na międzynarodowych festiwalach w marcu. Produkcja odwiedzi jeszcze hiszpański Punto de Vista International Documentary Film Festival of Navarra, amerykański First Look Festival, litewski Vilnius International Film Festival “Kino pavasaris” oraz brazylijski It’s All True – 27th International Documentary Film Festival. Filmu nie zabraknie też na CPH:DOX* | Copenhagen Int. Documentary Film Festival. W programie poza „Filmem balkonowym” będzie można zobaczyć jeszcze „Sędziów pod presją” Kacpra Lisowskiego.

W drugim tygodniu miesiąca na Tampere Film Festival będzie można zobaczyć animacje „Księżyc” Tomka Popakula oraz „Wizytę” Mateusza Jarmulskiego. W tym samym czasie odbędzie się Tricky Women International Animation Film Festival. W programie konkursowym austriackiego festiwalu można będzie znaleźć „Toothless” Andrei Guizar.

Pięć polskich filmów krótkometrażowych będzie można zobaczyć na słowackim IFF Febiofest Bratislava. O tamtejsze nagrody powalczą aż trzy filmy z katalogu KFF Sales&Promotion: „Papa” Maryi Yakimovich,, „Metro” Natalii Krawczuk, „Uległość” Michała Ciechomskiego  oraz „Plantarium” Tomasza Duckiego, które będzie można zobaczyć też podczas Cinemagic ‘On The Pulse’ Short Film Festival.

W pierwszych dniach marca wystartuje Festival Internacional de Cine Documental Miradasdoc. W programie dwa krótkie polskie dokumentu – „Lata świetlne” Moniki Proby oraz „Koncert balkonowy” Diany i Krzysztofa Kadłubowskich. Drugi pokaz filmu małżeństwa odbędzie się na egipskim Ismailia International Film Festival.

Krótkometrażowe „Kulisy” Ady Syk został zakwalifikowany do konkursu jednego z najważniejszych i najpopularniejszych festiwali kina niezależnego SXSW. Będzie to światowa premiera filmu. Kilka dni po rozpoczęciu się amerykańskiego festiwalu rozpocznie się Febiofest Bratislava. Tamtejsza publiczność zobaczy „Papę” Maryii Yakimovich.

W drugiej połowie miesiąca rozpocznie się  Ismailia International Film Festival. W programie egipskiego festiwalu można będzie znaleźć „98kg” Izabeli Plucińskie, „Pierwsze lato końca świata” Nastazji Gonery oraz „Wizytę” Mateusza Jarmulskiego. Z kolei na Festival L’Europe Autour de l’Europe wyświetlony zostanie „Problem” Tomasza Wolskiego. A w Wielkiej Brytanii odbędzie się London Human Rights Watch Film Festival. W programie konkursowym znaleźli się „Sędziowie pod presją” Kacpra Lisowskiego i „Najgłośniej słychać milczenie” Anny Konik, które otworzy festiwal. Z kolei film o polskich sędziach rozpocznie czeski One World International Human Rights Documentary Film Festival. W programie sąsiedzkiego festiwalu znajdziemy też  „Antybohater” Michała Kawckiego.

W programie niemieckiego International Shortfilm Week Regensburg znajdziemy „Stagnanta” Konrada Kultysa, „Jestem tutaj” Julii Orlik oraz „Wyraj” Agnieszki Nowosielskiej. Trzy polskie animacje będzie można zobaczyć na Kaboom Animation Festival. W Holandii widzowie zobaczą „Obyś nie musiała tutaj wrócić” Anastazji Naumenko, „Furię” Julii Siudy i „Insekta” Marcina Podolca. Film Siudy znalazł się też w programie kanadyjskiego REGARD – Festival international du court métrage au Saguenay. O nagrody na tym festiwalu ubiegać się będzie również Andrzej Jobczyk z animacją „Airborne”.

W tym miesiącu szansę na nagrodę ma też „Wieloryb z Lorino” Macieja Cuske. Produkcję będzie można zobaczyć na francuskim International Film Festival „Fishermen of the world”.