ANIM: „KRAB” DOCENIONY PRZEZ BRAZYLIJSKĄ PUBLICZNOŚĆ

Animacja Piotra Chmielewskiego zachwyciła publiczność Sao Paulo International Short Film Festival. Widownia wybrała ją do zestawu dziesięciu najlepszych filmów imprezy.

São Paulo International Short Film Festival to wydarzenie mające na celu promocję lokalnych i międzynarodowych produkcji krótkometrażowych. To co wyróżnia ten festiwal to jego pozakonkursowy charakter. Filmy są pokazywane w różnych sekcjach i to widzowie, a nie jurorzy mają okazję podzielić się swoim zachwytem daną krótkometrażówką. Co roku publiczność wybiera 10 ulubionych filmów z całego programu. W tym roku jednym z nich okazała się być polska animacja.

Wyróżniony przez brazylijską publiczność „Krab”  Piotra Chmielewskiego jest próbą przyjęcia perspektywy kraba i odkrycia światów, w których żyje poprzez jego oczy i uszy. Zwierzęta są niemymi świadkami naszej historii; towarzyszyły nam podczas największych porażek i sukcesów w naszej historii. Ścieżka ich życia jest równoległa do naszej – zjadamy je, używamy ich jako narzędzia, a czasem po prostu ich nie zauważamy. Lecz co się stanie, gdy postaramy się przyjąć ich perspektywę? Jak wydarzenia, które wszyscy znamy z lekcji historii wyglądają widziane oczami zwierząt?

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.