SHORTS: „MARTWE MAŁŻEŃSTWO” NA NASHVILLE FILM FESTIVAL

Krótkometrażowy film Michała Toczka podbija kolejne międzynarodowe festiwale. Tym razem produkcja została zaproszona na jedną z najstarszych tego typu imprez w Ameryce.

Nashville Film Festival to odbywające się już od 54 lata wydarzenie filmowe, które uznawane jest za jedno z najstarszych w Stanach Zjednoczonych. Od lat festiwal cieszy się ogromnym powodzeniem otrzymując rekordowe ilości zgłoszeń filmów z całego świata. Tegoroczna edycja rozpocznie się już 28 września i potrwa do 4 października.

Wśród zaproszonych do programu produkcji znalazła się tylko jedna propozycja z Polski, wielokrotnie nagradzane „Martwe małżeństwo” autorstwa Michała Toczka. Krótkometrażowy film jest słodko-gorzką opowieścią o spotkaniu dwójki ludzi w nietypowych okolicznościach. Filip jest mężczyzną w średnim wieku. Pracuje jako zawodowy statysta filmowy, a jego specjalnością są role martwych ciał. Na planie filmu historycznego poznaje Łucję, która wciela się w rolę martwej kobiety. Kiedy Filip i Łucja leżą na sobie podczas ujęcia i odgrywają swoje role, nawiązuje się między nimi relacja.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.