„Królik po Berlińsku” zdobył Złote Zęby

W Chicago zakończył się 21. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce, jedna z największych imprez filmowych poza krajem promująca film polski. W siedmiu kinach w metropolii chicagowskiej pokazano 70 filmów animowanych, dokumentalnych i fabularnych.

Na oficjalnym zamknięciu festiwalu jury publiczności pod przewodnictwem Gordona Aleza Quinna przyznało nagrody Złotych Zębów. Główną nagrodę dla najbardziej interesującego filmu dokumentalnego przyznano filmowi Bartosza Konopki "Królik po Berlińsku", „za świetny pomysł i oryginalne, humorystyczne ujęcie współczesnej historii".

Nagrodę specjalną jury otrzymał film Leszka Gnoińskiego i Wojciecha Słoty "Historia rocka i polskiej wolności", "za pionierskie przedstawienie fenomenu polskiej muzyki rockowej i uznanie jej roli w przeciwstawianiu sie systemowi komunistycznemu".

Jury publiczności podkreśliło w swoim werdykcie wyjątkowo wysoki poziom artystyczny filmów prezentowanych na 21. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce.
 
Wszystkie nagrodzone filmy oraz najpopularniejsze obrazy w plebiscycie publiczności zostaną przedstawione na specjalnych pokazach w najbliższych dniach.