„Luksus“ Jarka Sztandery najlepszy w Hiszpanii!

Na zakończonym właśnie Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Almeria en Corto „Luksus“ w reżyserii Jarka Sztandery – fabularny film dyplomowy zrealizowany w Szkole Filmowej w Łodzi – otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu festiwalu.

Jurorzy wybrali „Luksusa“ spośród trzydziestu jeden krótkometrażowych filmów  fabularnych, animowanych i dokumentalnych startujących w konkursie. Reżysera  Jarka Sztanderę doceniono za odwagę, talent i elegancję w ujęciu niezwykle trudnego tematu, za wrażliwość z jednej  i filmowy rygor w traktowaniu społecznych dramatów z drugiej strony. Na uroczystej sobotniej gali nagrodę w imieniu reżysera odebrał Konrad Wróblewski (na zdjęciu), kierownik produkcji filmu.

Popularność „Luksusa“ w świecie nie słabnie od jego pierwszych zagranicznych sukcesów (nagroda młodego jury na jednym z najważniejszych na świecie festiwali krótkometrażowych w Clermont-Ferrnad). Film był pokazywany i nagradzany w Hiszpanii, Francji, Belgii, USA, Meksyku, Niemczech, Portugalii, Rosji, Gruzji czy Korei. Obecnie walczy o nagrodę na Anchorage Film Festiwal na Alasce, w styczniu będzie miała okazje poznać go australijska publiczność podczas International Short Film Festival Flickerfest w Sydney oraz będzie pokazywany wraz z innymi produkcjami z Łódzkiej Filmówki podczas przeglądu w Singapurze.

więcej o Almeria en Corto tutaj