SHORTS: „OSTATNIE DNI LATA’’ POTRÓJNIE NAGRODZONE WE FRANCJI

Klaudia Kęska opuściła francuski Brest European Short Film Festival z aż trzema nagrodami.

Europejski Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Breście to festiwal filmowy dedykowany filmom krótkometrażowym. Organizowany jest od 1987 roku w mieście Brest, w regionie Bretania we Francji. 36. edycja festiwalu odbywała się w dniach 9-14 listopada 2021 roku.

W tym roku do międzynarodowego konkursu zaproszono krótką fabułę Klaudii Kęskiej. Film na tyle się spodobał, że opuścił Brest z aż trzema nagrodami. Produkcja została doceniona przez publiczność Konkursu Europejskiego, Jury Młodych i federację „Des Passeurs de Courts” przyznaną przez Jury złożone z pracowników i wolontariuszy sieci kin Cinéphare.

„Ostatnie dni lata” rozpoczyna kilka przyjemnych wakacyjnych kadrów, jednak bardzo szybko tę letnią sielankę w dobrze prosperującej rodzinnej winnicy przerywa atak na jedną z młodych pracownic sezonowych – Yanę. Relację ofiary może potwierdzić tylko jedna osoba: jej przyjaciółka Tosia. Nastolatka staje przed trudnym moralnym wyborem pomiędzy sprawiedliwością a ochroną swoich bliskich. Co wybierze?

Listę wszystkich nagrodzonych filmów można znaleźć tutaj.