„POŁĄCZENI” I „LOVE 404” W PROGRAMIE HOT DOCS

25 kwietnia rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Hot Docs w Kanadzie. W programie tegorocznej edycji znalazło się pięć polskich dokumentów, w tym dwa krótkie reprezentowane przez KFF Sales&Promotion.

Zainicjowany w 1993 roku Hot Docs Canadian International Documentary Festival jest największym festiwalem filmów dokumentalnych na kontynencie amerykańskim. Odbywa się co roku na wiosnę, a pokazom filmowym towarzyszą międzynarodowe targi filmowe i konferencje branżowe. Tegoroczna, 26. edycja potrwa od 25 kwietnia do 5 maja.

W tym roku w programie festiwalu znalazło się pięć polskich dokumentów. W sekcji filmów krótkometrażowych Shorts znajdą się dokumenty z katalogu Sales&Promotion – „Połączeni” Aleksandry Maciejczyk oraz „Love 404” Agaty Baugmart.

Pozostałe filmy polskie to  „Symfonia fabryki Ursus” Jaśminy Polak, który będzie prezentowany w programie Artscapes, pokazującym filmy o kreatywności w tworzeniu sztuk wizualnych, a w sekcji International Spectrum „Marek Edelman… i była miłość w Getcie” Jolanty Dylewskiej. Natomiast w sekcji World Showcase znalazła się polsko-białoruska koprodukcja „Strip and War” Andreia Kutsila.

Pełen program festiwalu znajduje się na stronie Hot Docs.