POLSKIE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE NA BOGOSHORTS

Już dziś rozpocznie się 16. edycja BogoShorts. W tym roku na festiwalu w Bogocie widzowie będą mieli okazję zobaczyć sześć polskich filmów krótkometrażowych.

Kolumbijski festiwal od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością.  Nim ukonstytuował się w obecnej formie przez 10 lat funkcjonował pod nazwą In Vitro Visual y el Festival Internacional Vitro Visual. Obecny Bogotá Short Film Festival odbywa się na początku grudnia i prezentuje najlepsze filmy krótkometrażowe z całego świata. BogoShorts to nie tylko pokazy filmów i konkursy, ale również spotkania branżowe „Short in works”, warsztaty, spotkania z twórcami i działalność promocyjna także na rynkach międzynarodowych.

Tym co wyróżnia festiwal na tle innych jest również słynna statuetka Santa Lucia przyznawana laureatom poszczególnych sekcji konkursowych. W tym roku jedna z takich nagród może trafić w ręce polskiego reżysera. W konkursie na najlepszą animację międzynarodową znalazły się cztery polskie filmy: „Bernard” Anny Oparkowskiej, „Chwast” Adrianny Matwiejczuk, „Room” Michała Sochy oraz „Na Zdrowie!” Pauliny Ziółkowskiej. A do konkursu na najlepszą zagraniczną fabułę zaproszono film „Chudy” w reżyserii Daniela Stopy. Na Bogoshort odbędzie się premierowy pokaz tego filmu. Z kolei w sekcji Panorama będzie można zobaczyć animację „III” Marty Pajek.

Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć tutaj.