“ROZMOWA” DOCENIONA WE WŁOSZECH

W sobotę 30 listopada w sycylijskim mieście Acireale dobiegł końca festiwal filmów krótkometrażowych Magma. Jury festiwalu zwróciło uwagę na wyreżyserowany przez Piotra Sułkowskiego dokument „Rozmowa”.

Film Piotra Sułkowskiego „Rozmowa” zaprezentowany został w konkursie dokumentalnym zakończonego w miniony weekend włoskiego festiwalu filmów krótkometrażowych Magma. Festiwalowe jury w składzie Babak Karimi (Iran), Irene Ferri (Włochy) i Matt Lloyd (Wielka Brytania) doceniło eksperymentalne walory „Rozmowy”. Jako że film nie brał udziału w konkursie eksperymentalnym, nie mógł otrzymać nagrody w tej kategorii. Jurorzy zwrócili jednak uwagę na “użycie narzędzi filmowych w celu stworzenia pierwszego spotkania ludzi, którzy dobrze się znają, ale nie mogą się spotkać” i określili film jako „humanitarny eksperyment w sztuce filmowej”.

Bohaterowie „Rozmowy” to Janusz, który odsiaduje dożywotni wyrok i Agnieszk- skazana na karę 25 lat pozbawienia wolności. Poznali się osiem lat przed realizacją filmu, pisząc do siebie listy. Do momentu zrealizowania filmu nigdy wcześniej się nie widzieli.

Więcej informacji o festiwalu Magma znaleźć można na jego stronie internetowej.