SUKCES POLSKIEJ KRÓTKIEJ FABUŁY W HISZPANII

Film "Brzydkie słowa" w reżyserii Marcina Maziarzewskiego otrzymał aż dwie nagrody na hiszpańskim festiwalu FILMETS BADALONA FILM FESTIVAL, podczas którego zagościło – jak informują organizatorzy – ponad dziesięć tysięcy wielbicieli kina.

Krótka fabuła "Brzydkie słowa" w reżyserii Marcina Maziarzewskiego, zwycięzcy m.in. Konkursu Polskie Filmy Krótkometrażowe na wrocławskim festiwalu ERA Nowe Horyzonty 2010 oraz Złotej Kijanki na Festiwalu Camerimage 2009, zdobyły nagrodę VENUS DE BADALONA dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego na  36. Festiwalu FILMETS BADALONA FILM FESTIVAL. Co więcej, Grzegorz Mielczarek, grający główną rolę w filmie Maziarzewskiego, został uznany za najlepszego aktora, zdobywając nagrodę „Friends of Zorrilla theatre".

"Brzydkie słowa" to opowieść o komiczno-tragicznym zmaganiu się z własnymi ograniczeniami w poszukiwaniu relacji z drugim człowiekiem. Bohaterem jest Piotr, który cierpi na rzadką chorobę – zespół Tourette’a – objawiający się m.in. mimowolnym wykrzykiwaniem przekleństw i wyzwisk.

Film "Brzydkie słowa" został wyprodukowany przez Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, oraz był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Marcin Maziarzewski jest scenarzystą oraz reżyserem krótkich form fabularnych i dokumentalnych. Ponadto, asystował m.in. Magdalenie Piekorz w filmie Senność” oraz spektalu „Łucja szalona” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

36. edycja Festiwalu FILMETS BADALONA FILM FESTIVAL odbyła się w tym roku w dniach 5 – 13 listopada.

Więcej o festiwalu na stronie: www.festivalfilmets.cat