DOCS: „DZIEWCZYŃSKIE HISTORIE” Z MIĘDZYNARODOWĄ PREMIERĄ NA IDFA

Debiutancki film Agi Borzym będzie miał swoją międzynarodową premierę na jednym z najważniejszych festiwali dokumentalnych na świecie. Produkcja została zaproszona do jednego z konkursów.

Amsterdamski Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych IDFA jest największym i jednym z najważniejszych festiwali dokumentalnych na świecie. Co roku przyciąga ponad 280 tys. widzów, w tym pond 3 tysiące gości z branży dokumentalnej, a pokazywane na IDFA filmy często stają się później festiwalowymi ulubieńcami. W tym roku IDFA odbędzie się w dniach 8-19 listopada.

„Dziewczyńskie historie” Agi Borzym zostały zaproszone do konkursu IDFA Competition for Youth Documentary.

Niby nic się nie dzieje, a tak dużo się zmienia. Jagoda i Zuzia to koleżanki z osiedla. Spotykają się na skwerku. Czasem idą na lody albo plac zabaw. I zawsze mają dużo do obgadania. Bycie dziewczynką to szczególne doświadczenie, a one właśnie wkraczają w okres dojrzewania. Biologia, hormony, pryszcze, pierwszy bunt, pierwsza miłość. Pierwsza miesiączka – kiedy przyjdzie? Czy będą po niej inne? Dorośli nie zawsze potrafią dać wsparcie albo odpowiedź. A one coraz więcej widzą. Szkolne absurdy, niechciane zasady, dylematy do rozstrzygnięcia. Jagoda i Zuzia są świetnymi komentatorkami: przekorne, ironiczne, niezależne, wystraszone. Z wielkim apetytem na życie! Wprowadzają nas w dziewczyński świat, który pamięta każda kobieta. A każdy chłopak, który obejrzy film, będzie mógł wreszcie go poznać.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.