FILMY KFF SALES&PROMOTION NA MIĘDZYNARDOWYCH FESTIWALACH W KWIETNIU

W kwietniu festiwalowe życie nie rozkwitło jeszcze w pełni, ale i tak całkiem sporo się dzieje. Koniecznie sprawdźcie, na których międzynarodowych imprezach będą pokazywane polskie filmy z katalogu KFF Sales&Promotion.

Jeszcze pod koniec marca wystartowało kilka ważnych festiwali, na których pokazywane są polskie produkcje. Do 3 kwietnia potrwa Kaboom Animation Festival. Tam zaproszono polską animację z agencji KFF Sales&Promotion – „Furię” Julii Siudy. Z kolei w Hiszpanii 24 marca rozpoczął się Mecal Pro Barcelona International Short and Animation Festival, który potrwa aż do 11 kwietnia. Tamtejsza widownia ma jeszcze okazję zobaczyć „Okruszki życia” Katarzyny Miechowicz, „Obyś nie musiała tutaj wrócić” Anastazji Naumenko,  „Kamień” Bartosza Kozera, „Maski i ludzie” Pawła Łozińskiego oraz „Trochę raju” Andrzeja Cichockiego. Dzień wcześniej zakończy się It’s All True – 27th International Documentary Film Festival. Podczas brazylijskiego festiwalu widzowie zobaczą „Film balkonowy” Pawła Łozińskiego.

W kwietniu odbędzie się też bardzo ważny Visions du Réel International Film Festival Nyon. W programie imprezy znalazło się „Stado” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały. Na początku miesiąca odbędzie się też Ulju Mountain Film Festival. W konkursie „Droga” Wojtka Kozakiewicza, z kolei podczas Budapest RITMO 2022 widzowie zobaczą „Ziemię” Zuzanna Solakiewicz.

W pierwszej połowie kwietnia rozpocznie się też International Short Film Festival FILMFEST DRESDEN. W sekcji pozakonkursowej widownia zobaczy „Plantarium” Tomasza Duckiego, a do konkursu zaproszono „Okruszki życia”. Film Katarzyny Miechowicz pojedzie również na Atlanta FIlm Festival, gdzie spotka się z animacją „Ja i moja gruba dupa” Yelyzavety Pysmak. Ten ostatni tytuł zobaczy też łotewska publiczność 2ANNAS 25th Riga International Short Film Festival.

It’s All True – 27th International Documentary Film Festival, to nie jedyna impreza na której będzie można zobaczyć nowy dokument Pawła Łozińskiego. Film będzie w tym miesiącu jeszcze na goEast Film Festival,  Atlanta Film Festival, Crossing Europe Film Festival Linz oraz na  ZagrebDox – International Documentary Film Festival, gdzie pokazywany będzie także „Koncert balkonowy” Diany i Krzysztofa Kadłubowskich. Produkcji nie zabraknie również na Hot Docs Canadian International Documentary Festival. W Kanadzie zobaczymy również  „Kulisy” Ady Smyk oraz premierowe „Tylko wiatr” Zofii Kowalewskiej.

Pod koniec kwietnia na Brussels Short Film Festival odbędzie się konkursowy pokaz „Airborne” Andrzeja Jobczyka.