HOLLAND DOC 24 WYEMITUJE „CO RAZ ZOSTAŁO ZAPISANE”

Holland Doc 24 to holenderski kanał telewizyjny poświęcony filmom dokumentalnym. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca prezentuje dwa dobrze zapowiadające się dokumenty studenckie. „Co raz zostało zapisane” Martina Ratha znalazło się w grudniowej edycji programu.

Holenderska stacja telewizyjna Holland Doc 24 każdego miesiąca we współpracy z platformą online dla studentów szkół filmowych Breaking Ground prezentuje najlepsze dokumenty studenckie. Cykl ten nosi nazwę „Makers van Morgen”, czyli „Filmowcy jutra” i stawia sobie za cel zwrócenie uwagi na młodych, obiecujących twórców filmów dokumentalnych.

 

W grudniu w gronie prezentowanych filmów po raz kolejny znalazła się polska produkcja – „Co raz zostało zapisane” Martina Ratha. Bohaterem filmu jest bezdomny, niestroniący od alkoholu i żyjący na marginesie społeczeństwa mężczyzna. Jest wielbicielem tatuaży, które niemal w całości pokrywają jego ciało. Każdy tatuaż to osobna historia, a tych już sporo jego los napisał. Mimo ciężkiej sytuacji, w jakiej się znalazł, stara ułożyć sobie jakoś życie, naprawić błędy z przeszłości. Po wielu latach próbuje odbudować zerwane kiedyś więzi ze swoim rodzeństwem. Siostra ignoruje jego telefony, brat nie chce z nim rozmawiać. Nie ustaje jednak w wysiłkach w nadziei na nowy rozdział w swoim życiu. Pięknie sfilmowany film Martina Ratha opowiada o tym, że trudno jest wymazać z pamięci to, co wydarzyło się w przeszłości, a każde nowe doświadczenie zapisuje się w nas niemal nieodwracalnie.

 

„Co raz zostało zapisane” będzie wyemitowane w niedzielę 2 grudnia o 20.35. Powtórka emisji, w piątek 7 grudnia piętnaście minut po północy.

 

Więcej informacji na temat projekcji na stronach Breaking Ground  i  Holland Doc 24.