DOKUMENTALNA „ROZMOWA” NAGRODZONA W NIEMCZECH

Koniec listopada jest dobrym czasem dla krótkiego dokumentu Piotra Sułkowskiego pt. „Rozmowa”. W tym tygodniu film zdobył już drugą nagrodę.

W konkursie festiwalu Exground w niemieckim Wiesbaden spotkały się dwa polskie filmy – oprócz wspomnianej już „Rozmowy” także „Noise” Przemysława Adamskiego. Jednak polskich atrakcji w programie było znacznie więcej. W specjalnym bloku „Polish Shorts Allround”, organizowanym przez poznańską fundację Ad Arte, znalazło się sześć filmów m.in. „Wszystko w porządku” Filipa Lisowskiego, „Idziemy na wojnę” Krzysztofa Kasiora czy „Poszukuję pewnej osoby” Janusza Kojro. 25 listopada, ostatniego dnia festiwalu poznaliśmy laureatów – wśród nich znalazła się „Rozmowa” Piotra Sułkowskiego nagrodzona przez jury jako najlepszy film konkursu On Video.

Rozmowa opowiada historię dwójki więźniów – Janusz odsiaduje dożywotni wyrok. Agnieszka została skazana na karę 25 lat pozbawienia wolności. Poznali się osiem lat temu pisząc do siebie listy. Do momentu zrealizowania filmu nigdy wcześniej się nie widzieli.

Film jest trzecioroczną realizacją Piotra Sułkowskiego, studenta łódzkiej PWSFTviT.

To już trzecia listopadowa nagroda dla filmu Sułkowskiego, przyznawana na zagranicznym festiwalu. „Rozmowę” doceniono w Mińsku na festiwalu „Listapad” oraz w miniony wtorek na krakowskiej Etiudzie i Animie.

Więcej o Exground Wiesbaden na oficjalnej stronie festiwalu