„LEWA POŁOWA TWARZY” NAGRODZONA NA FESTIWALU DEI POPOLI

Wyreżyserowany przez Marcina Bortkiewicza film „Lewa połowa twarzy” został nagrodzony na zakończonym w minioną sobotę festiwalu dei Popoli. Film doceniło jury studenckie, przyznając mu nagrodę florenckiego uniwersytetu Syracuse.

W sobotę 7 grudnia dobiegła końca 54. edycja odbywającego się we Florencji Festiwalu dei Popoli. W konkursie festiwalu wziął udział film Marcina Bortkiewicza „Lewa połowa twarzy”. Dzięki współpracy festiwalu z uniwersytetem Syracuse, filmy oceniało nie tylko główne jury, ale również jury studenckie. Anna Behrens, Drayton Benedict, Shannon O’Connor i Hannah Stanley, którzy w tym roku tworzyli skład jury studenckiego, uznali „Lewą połowę twarzy” za najlepszy film konkursu i przyznali mu nagrodę Syracuse University in Florence Award w wysokości 1000 euro.

Jak dowiedzieć się można z uzasadnienia werdyktu, jury studenckie przyznało nagrodę za “doskonałą pracę kamery i montaż” oraz „aby wesprzeć niezwykle oryginalny projekt fotograficzny, który, poprzez wiele indywidualnych relacji, przygląda się czasowi, przemijaniu i samotności”.

„Lewa połowa twarzy” opowiada o fotografie Leszku Krutulskim, który realizuje ciekawy projekt artystyczny. Jeździ po całej Polsce i zaprasza wszystkich (bez względu na wiek, rasę, narodowość, wyznanie, poglądy, czy orientację seksualną) do przygotowanego naprędce studia fotograficznego. Tym, którzy się zgodzą wykonuje zdjęcie lewej połowy twarzy. Prawą połowę sfotografuje dopiero za dziesięć lat.

Więcej informacji znaleźć można na stronie festiwalu.