„LUDZIE NORMALNI” I „PAPARAZZI” NAGRODZONE NA CAMERIMAGE

3 grudnia zakończyła się 19. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych PLUS Camerimage, która po raz drugi odbyła się w Bydgoszczy. Oprócz sukcesów w kategorii filmów pełnometrażowych, nagrody przypadły w udziale także filmom krótkim.

Na sobotniej gali wręczenia nagród Srebrną Kijankę w konkursie etiud studenckich otrzymał Nicolas Villegas Hernandez za zdjęcia do filmu Piotra Złotorowicza „Ludzie normalni” wyprodukowanego przez PWSFTviT w Łodzi. Bohaterem filmu jest Daniel, który właśnie wyszedł z więzienia i próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Nie jest to proste – musi opiekować się matką alkoholiczką i znaleźć pracę. Może przynajmniej nowa znajomość z poznaną ratowniczką medyczną przyniesie trochę szczęścia? Ludzie Normalni to ludzie z własnymi tajemnicami i słabościami. Ale też marzeniami na lepszą „normalność”.  

Kolejnym sukcesem Polaków na bydgoskim festiwalu było zwycięstwo filmu „Paparazzi” Piotra Bernasia w konkursie krótkometrażowych filmów dokumentalnych. Do filmu wyprodukowanego przez Studio Wajdy zdjęcia zrealizował Piotr Bernaś wraz z Łukaszem Żalem, którzy w sobotę odebrali na festiwalu Złotą Żabę. „Paparazzi” dokumentuje życie polskiego paparazzo, który tak samo jak jego zachodni koledzy tropi sławnych i bogatych, polując na sensację. Niestety polskie gwiazdy, w przeciwieństwie do tych z Los Angeles, prowadzą nudne życie.

Pełna lista nagrodzonych dostępna jest na oficjalnej stronie festiwalu