„TWIST AND BLOOD” ZOBYWA GRAND PRIX W JAPONII

Czternasta edycja Kyoto International Student Film and Video Festival przyniosła kolejny sukces Kubie Czekajowi. W piątek, 25 listopada, reżyser odebrał Grand Prix festiwalu za swój dyplomowy film „Twist and Blood”.

Kyoto International Student Film And Video Festival jest największym w Japonii festiwalem poświęconym twórczości studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata, jedynym, który w pełni  realizują studenci z Kioto – zarówno w kwestiach programowych jak i organizacyjnych. W tym roku czternasta edycja festiwalu odbyła się między 19 a 25 listopada.

Do ścisłej konkursowej selekcji zakwalifikowano dziewięć filmów krótkich – poniżej 30 minut. Wśród nich Polskę reprezentował film „Plama” Igora Chojny. „Twist and Blood” Kuby Czekaja znalazł się w grupie sześciu filmów o metrażu dłuższym niż pół godziny. Co więcej ostatniego dnia festiwalu film został okrzyknięty zwycięzcą zdobywając Grand Prix. Film, podobnie jak wcześniejsze obrazy reżysera wkracza w świat dzieci, opisując życie widziane ich oczami. Głównym bohaterem historii jest jedenastoletni Brzucho, który z powodu otyłości mierzy się z dużą presją ze strony rodziców oraz swoich rówieśników. Jedyną osobą, której Brzucho pozwala wejść do swojego świata jest Mysza. Tylko jej odważy się zdradzić dawno ukrywany sekret. Swój dyplomowy film Czekaj zrealizował na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 

Podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu poprzedni film Czekaja „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać” także otrzymał na Grand Prix festiwalu.  

Więcej o festiwalu na oficjalnej stronie