DOCS: „STADO” NA VISIONS DU REEL

Organizatorzy szwajcarskiego festiwalu Visions du Reél ogłosili już pełen program imprezy. Znalazło się w nim kilka polskich dokumentów – w tym premierowe „Stado” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały z katalogu KFF Sales&Promotions.

Festiwal Visions du Reél organizowany jest w szwajcarskim mieście Nyon od 1969 roku. W początkach istnienia festiwalu w Nyon pokazywano głównie filmy szwajcarskie oraz produkcje z krajów bloku wschodniego, które bardzo trudno było zobaczyć publiczności z Europy Zachodniej. Obecnie Visions du Reél jest jednym z największych festiwali filmu dokumentalnego w Europie. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 7 do 14 kwietnia.

Reprezentowane przez agencję KFF Sales&Promotions „Stado” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały będzie miał międzynarodową premierę na festiwalu.

Kiedy amatorski żeński klub sportowy Volteo podejmuje wyzwanie by zostać reprezentacją narodową w woltyżerce, jego członkinie nie zdają sobie sprawy, jak wiele poświęceń wiąże się z taką decyzją. „Stado” to opowieść o zmianach, jakie ta decyzja niesie za sobą w życiu trenerki Natalii, a także członków zespołu, zwłaszcza najmłodszej Zosi i najstarszej Oli. W imię jednego celu będą musiały pokonać własne słabości i zamienić niedzielne hobby w codzienny obowiązek. Droga do sukcesu jest wyboista i pełna trudnych emocji, gdzie gorzki posmak porażek utrzymuje się znacznie dłużej niż słodki zapach zwycięstw. Jednak prawdziwym wnioskiem dla dziewcząt są lekcje przyjaźni, odpowiedzialności i wierności sobie, a wszystko to między treningami, podczas których dziewczęta osiągają pełnoletność i uczą się być samoświadomymi, w pełni zrealizowanymi kobietami.

Listę wszystkich filmów zakwalifikowanych do tegorocznej edycji festiwalu można znaleźć tutaj.